Home decoration & design  points:

The world of textiles.A dazzling collection of timeless design and flawless beauty ... a contemporary mood with classic & modern value, a fresh approach with enduring appeal ...

New Curtain Collections

 Italy France Germany Belgium  Netherlands Denmark Poland Portugal Finland  Greece Spain Hungary Sweden Ireland United Kingdom Austria
 

 


 

 

 

 

 

 

زیباترین پرده برای پذیرایی:

 

زیبایی محیط همیشه مهم است. پرده سالن و دیگر نقاط خانه می تواند حال و هوای خانه را بهتر کند البته با یک انتخاب غلط می توان این حال و هوا را بدتر هم کرد! در نگاه اول ما زیبایی یا زشتی پرده سالن را می بینیم. حقیقت این است که اهیمت انتخاب پرده مناسب خیلی بیشتر از این است چون علاوه بر زیبایی به نکات دیگری مثل عبور نور، دلباز بودن فضا و.. هم باید توجه کنید. پارچه  پرده فانتزی، پرده ای ساده حریر، پارچه پرده ای دانتل و... از جمله پارچه هایی است که برای داشتن یک پرده زیبا می توانید از ان استفاده نمایید. در ادامه موارد مهمی که برای انتخاب یک پرده سالن باید در نظر داشته باشید را بررسی می کنیم.

 

 

هدف شما از نصب پرده چیست؟

 

 پاسخ این سوال به شما کمک می کند پرده مناسبی انتخاب کنید. موارد زیاادی هست که وقتی پاسخ این سوال را بدانید برایتان واضح می شود. اگر می خواهید با نصب یک پرده، حریم خصوصی تان را حفظ کنید پرده باید ضخامت مناسبی داشته و به اصطلاح دید نداشته باشد. اگر هدف تان از نصب پرده داشتن یک خواب راحت است پرده انتخابی شما باید جلوی عبور نور را بگیرد. فضای سالن تان کوچک است و می خواهید ان را بزرگ تر نشان دهید؟ در این صورت پرده باید مشخصاتی مثل رنگ روشن و پارچه نازک داشته باشد و بسیاری موراد دیگر.

 

 

 

 

ضخامت مناسب مهم است

 

 

 

پرده پذیرای و سالن

 

با ما موافقید که نور با خودش عشق می آورد؟ تصور می کنیم خانه شما پنجره های بزرگ و زیبایی دارد. اگر برای این پنجره ها از پرده خیلی ضخیم استفاده کنید به شکلی هیچ اثری از نور توی خانه پیدا نشود دلتان نمی گیرد؟ البته قطعا وقتی افتاب در شدیدترین حالت خود قرار دارد باید پرده ها را بیاندازید تا مبل، فرش و.. در اثر تابش زیاد آفتاب کیفیت رنگ و جنس شان را را از دست ندهند. به صورت کلی پرده باید نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم باشد. البته می توایند برای اتاق خواب از پرده های ضخیم تر استفاده کنید تا بتوانید استراحت راحت تری داشته باشید و نور موقع خواب چشمان تان را اذیت نکند.

مطمئنا سالن پذیرایی نسبت به اتاق خواب به نور بیشتری احتیاج دارد. اگر فضای شما کوچک باشد استفاده از پرده مناسب می تواند فضا را بزرگتر از ان چه هست جلوه دهد. یک پرده فانتزی و ظریف هم جلوه زیبایی به محیط شما می بخشد و هم سالن تان را به یک نور درست و حسابی مهمان می کند. پرده های زیادی با پارچه های حریر، تور، گیپور و.. وجود دارد که می توان از ان ها استفاده کرد. پارچه های دیگری هم هستند که نسبت به حریر و تور ضخیم تر هستند. این پارچه ها مقدار کمتری نور را عبور می دهند اما باز هم برای پرده پذیرایی مناسب هستند. در مورد انواع پارچه مناسب برای پرده در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد. مثلا پارچه پرده ای ساده حریر نازک است و جلوی نور را نخواهد گرفت.

توصیه می کنیم در صورتی که سالن شما کوچک است از پارچه های زیر پرده استفاده نکنید. این پارچه ها گاهی زیبایی پرده را بیشتر می کند اما از میزان نور می کاهد.

 

طرح پرده تان را زیبا انتخاب کنید

مدل پرده ای جدید پذیرایی ساده، جدید و شیک چیست؟ این سوالی است که مشتریان مان به کرات از ما می پرسند. همیشه تنوع بسیار زیادی از پارچه ها و مدل های به روز برای پرده ها وجود دارد.

حتما می دانید که با توجه به اصول دکوراسیون، روان شناسی رنگ ها و ... یک سری قوانین داریم که به ما کمک می کند محیط مان را زیباتر بچینیم. علاوه بر این سلیقه شما هم مهم است. با در نظر گرفتن تمامی این موارد می توانید طرحی برای پرده تان انتخاب کنید که از دیدن آن لذت ببرید.

مثلا اگر مبل شما طرح دار است بهتر است پرده تان ساده انتخاب شود و رنگی متناسب با دیگر وسایل سالن داشته باشد. شاید هم شما دوست داشته باشید مبل و پرده هر دو را ساده انتخاب کنید. ما استفاده از طرح های شلوغ را برای تنها بخش کمی از محیط توصیه می کنیم اما باز هم اگر سلیقه خودتان بیشتر از این می پسندد چه باک !

در هر صورت خوب است بدانید که رعایت برخی نکات باعث می شود انتخاب به روزتر و اگاهانه تری داشته باشید. می دانید که پرده طرح دار می تواند جلوی ورود حداکثری نور را بگیرد؟ یا این که می دانید طرح های جذاب خامه دوزی علیرغم زیبایی شان، محیط شما را کوچک نشان می دهند؟ برای یک سالن بزرگ می توانید به راحتی از این طرح ها استفاده کنید اما قطعا دلتان نمی خواهد سالن کوچک منزل تان کوچک تر هم دیده شود.

 

 

 

رنگ ها غوغا می کند

 

انتخاب رنگ مناسب برای پرده پذیرایی باعث می شود زیبایی آن چندین برابر شود. عللاوه بر این رنگ در بزرگ تر نشان دادن فضا و عبور نور هم موثر است. رنگ های تیره محیط را گرفته و دلگیر نشان می دهد و برعکس رنگ های روشن سالن را بزرگ تر و فضا را شادتر به نمایش می گذارد. رنگ های خنثی مثلا رنگ هایی مثل شیری، طوسی، سفید و... انتخاب مناسبی به عنوان رنگ پرده سالن است. دقت کنید که نیازی نیست شما دقیقا همان رنگ مبلمان یا دیگر لوازم را برای پرده انتخاب کنید. کافی است رنگی که برای پرده انتخاب می کنید با رنگ دیگر عناصر هماهنگ باشد. شما می توانید در انتخاب رنگ ها جسارت بیشتری هم به خرج دهید. مثلا می دانید ترکیب سبز و قرمز بر اساس اصول دایره رنگ، یک ترکیب فوق العاده است؟ از این ترکیب رنگ و بسیاری ترکیب های دیگر می توانید برای پارچه پرده ای فانتزی و دیگر مدل های پرده استفاده نمایید.

پرده پذیرای و سالن

مدل پرده پذیرایی مهم است

 

انواع مدل پرده ای جدید پذیرایی را می توانید انتخاب نمایید. طرح و مدلی که برای پرده انتخاب می کنید باید با اجزای سالن متناسب باشد. قطعا جنس پارچه و حتی رنگ ان هم در انتخاب مدل پرده موثر است. مثلا اگر قرار است پرده به صورت سفت و محکم بایستد نباید از یک پارچه حریر لطیف برای دوخت آن استفاده کنید. کوچک و بزرگی فضا هم در انتخاب مدل پرده موثر است. برای یک سالن کوچک باید مدلی از پرده را انتخاب کنید که فضا را بزرگ تر نشان دهد. انتخاب مدل های ساده و به روز می تواند انتخاب زیبایی باشد. این مدل ها فضای شما را بزرگ تر نشان داده و علاوه بر ان به راحتی با سبک های مختلف دکوراسیون هماهنگ می شود.

 

 

 

 

   تماس با مبایل                 

 

 

نکاتی برای اندازه مناسب پرده

 

 

·         ممکن است پنجره های شما کوتاه باشد. در این شرایط دقت کنید که شما مجبور نیستید پرده هایتان را هم کوتاه در نظر بگیرید. به صورت استاندارد خوب است که پرده ها را بلند در نظر بگیرید و تنها 2 سانتی متر از زمین فاصله بدهید. پرده بلند علاوه بر این که شیک تر است محیط را هم بزرگ تر نشان می دهد. در اندازه گیری عرض پرده هم باید مراقب باشید. برای اندازه گیری درست عرض پرده، از هر طرف 10 الی 15 سانتی متر اضافه در نظر بگیرید. این کار پنجره شما را عریض تر نشان داده و فضا را هم بزرگ تر به نمایش می گذارد.

·         برای این که پرده تان بلندتر به نظربرسد می توانید چوب پرده را در بالاترین ارتفاع ممکن نصب کنید. این کار باعث بلندتر دیده شدن پرده و نیز فضا می شود.

حواستان به جنس آستر باشد

 

قبلا اشاره کردیم بهتر است  جهت حفظ نور و در صورت امکان از آستر استفاده نکنید. اما اگر لازم است یا می خواهید این کار را انجام دهید سعی کنید آستر خوبی را انتخاب نمایید. آستری انتخاب کنید که خیلی ضخیم نباشد تا بیش از حد جلوی عبور نور را نگیرد. آستر باید جنس با کیفیتی داشته باشد در غیر این صورت به دلیل قرار داشتن در معرض تابش نور آفتاب به زودی کیفیتش را از دست می دهد.

پرده پذیرای و سالن

 

پرده سالن را چطور بشویم؟

 

این موضوع بستگی به جنس و مدل پرده تان دارد. حتی رنگ هم در این جا مهم است. مثلا شما که فکر نمی کنید یک پرده با والان های فراوان را می توانید درون ماشین لباسشویی بیندازید و بشویید؟ اگر می خواهید این کار را بکنید توقع دارید که پرده تان به صورت سالم از لباسشویی در بیاید؟ یا مثلا انواع پارچه مخمل پرده ای گران قیمت را هرگز نباید با لباسشویی یا با دست بشویید. هر پارچه مشخصات خودش را دارد موقع خرید پارچه دقت کنید که چگونه باید شست و شوی ان انجام شود. اگر هم پرده را به صورت اماده می خرید از فروشنده در مورد نحوه شست و شوی ان بپرسید. بسیاری از پارچه ها علاوه بر زیبایی و حتی قیمت بالایی که دارند ثبات رنگ پایینی دارند. این پارچه ها هم شیوه به خصوصی برای شست و شو دارند. علاوه بر این ها پرده های چند لایه بعد از شست و شو بسیار سنگین شده و کارتان را سخت می کند. بنابراین این پرده ها را هم در خانه نشویید. اگر پرده ها ظریف، سبک و قابل شست و شو در خانه هستند باز هم این کار را با توجه به همه موارد گفته شده انجام دهید. خوب است که پرده را کمی نم دار پهن کنید تا چروک نشود و اتوی آن برایتان سخت نباشد. باور کنید خشک شویی خیلی وقت ها راه حل شماست!

 

 

 

 

از چه پارچه ای برای دوخت پرده استفاده کنم؟

 

 افراد زیادی به دنبال پارچه پرده ای جدید هستند. پارچه های پرده ای ان قدر زیاد هستند که هر نوع سلیقه ای را پوشش می دهند. شما می توانید با توجه به فضایی که دارید و نیز سلیقه و هزینه مد نظرتان پارچه پرده خود را انتخاب کنید. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما چند نوع پارچه پرده را معرفی می کنیم.

پارچه پرده ای فانتزی

پارچه پرده ای فانتزی طرفداران زیادی دارد. این پارچه ها معمولا ظریف و نازک هستند. مثلا انواع حریر می تواند در این دسته قرار بگیرد.

پارچه پرده ای دانتل

پارچه پرده ای دانتل از جمله زیباترین پارچه ها هستند. این پارچه ها می تواند برای پرده سالن، نشیمن و... مورد استفاده قرار گیرد.

پرده پذیرای و سالن

پارچه ای جذاب به نام حریر

برای دوخت پرده های سبک از پارچه حریر استفاده می شود. این پارچه ها ظریف و لطیف هستند. اگر از طرفداران نور هستیبد پارچه حریر را به شما پیشنهاد می دهیم. حریر ظریف است و طبیعی است که مقاومت زیادی در برابر آفتاب ندارد بنابراین خوب است که همراه با آن از آستر استفاده کنید. پرده های حریر را می توانید به صورت دو یا چند رنگ هم تهیه کنید که جلوه زیبایی به محیط می بخشد. در این مورد باید به هماهنگی رنگ ها و سلیقه خودتان توجه کنید.

ساتن و کتان برای پرده

پارچه پرده ای کتان و ساتن ساده و زیبا هستند. کتان و ساتن در گروه پارچه های ضخیم جای می گیرند. نور آفتاب از این نوع پارچه ها تقریبا عبور نمی کند و نیازی به استفاده از آستر ندارید.

جلوه ای خاص با مخمل و ابریشم

مخمل و ابریشم از جمله پارچه های فاخر محسوب می شوند. دیدن یک پرده مخمل با رنگ هایی مثل زرشکی، سبز و... قصر شاهان و حاکمان را برایتان یاداوری نمی کند؟  این پارچه ها برای فضایی که می خواهید جلوه خاصی داشته باشد مناسب است. مثلا برای سالن پذیرایی می تواید یک پرده جذاب با این پارچه ها تهیه کنید. انواع پاچه مخمل پرده ای و ساتن در بازار موجود است. در نظر داشته باشید که این پارچه ها گران هستند و به خوبی باید از ان ها مراقبت کنید.

سخن پایانی

 

برای انتخاب یک پرده مناسب قبل از هر چیز به فضای مد نظر توجه کنید. به احتمال زیاد قبل از تهیه پرده مبلمان، فرش و.. را تهیه کرده اید. بنابراین باید پرده را در هماهنگی با این عناصر انتخاب کنید. منظور ما از هماهنگی این نیست که رنگ ها را خیلی محتاطانه کنار هم قرار دهید. شاید برایتان جالب باشد بر اساس اصول رنگ شناسی شما می توانید رنگ های خیلی زیادی را کنار یک دیگر استفاده کنید و فضای خاص و جذابی داشته باشید. قیمت مدل پرده ای جدید پذیرایی بستگی به جنس و مدل ان دارد. توجه به تمامی نکاتی که در این مطلب گفتیم باعث می شود یک پرده زیبا و کارامد داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

  راستی اگه دوست دارين مدل پارچه های مناسب برای پرده سالن و پذیرایی را ببینین اینجا را کلیک و اینستاگرام ما را حتما ببینین

 

در اینجا گالری پرده پرک واقع در خيابان وليعصر بین فرشته و زعفرانيه  بهترین نکات را برای راهنمایی شما در انتخاب  پرده  پذیرایی و سالن آورده است :

 

          

   تماس با مبایل